Zpátky do školy - radost nebo starost?

Máme před sebou poslední týden letních prázdnin a příští týden ve čtvrtek nás čeká první den nového školního roku. Pro většinu dětí je samotný začátek školního roku spojený s prvním, slavnostním, dnem, kdy se po dvou měsících uvidí se svými spolužáky a spolužačkami, budou si vyprávět, co je nového a co zažily o prázdninách. Zato rodiče jsou už předem ve stresu a přemýšlejí, jak to své prázdninami zpomalené dítko dostávat včas z postele, co všechno budou muset nakoupit za pomůcky a vybavení a jak vše budou zvládat. 

Pro některé děti, obzvláště ty se speciálními potřebami, je start školního roku spojený se stresem. Je to přechod od volného režimu k povinnostem. Změna, na kterou mohou někeré děti reagovat úzkostně. Nechce se jim ráno vstávat, ani jít do školy. Takové děti je potřeba na přechod připravovat předem. A jak?

Mluvte s nimi o tom, co je čeká. Zaměřte se na pozitivní aspekty školy - oblíbení učitelé a spolužáci, zábavné kroužky a v neposlední řadě i prázdniny. 

Připravte je na režim předem - zaveďte na poslední týden takový režim vstávání a usínání, který je od čtvrtka čeká.

Pomozte jim režim vizualizovat - dětem pomáhají vizuální podněty. Pořiďte jim nový plánovací kalendář ať už na ledničku nebo do dětského pokojíku k jejich pracovnímu stolu. Zapište do něj společně rozvrh hodin, kroužky a nezapomínejte na jejich povinnosti a hlavně na prostor pro jejich vlastní volný čas.

Pořiďte jim kompenzační pomůcku. Co v tomto případě znamená kompenzační pomůcka? Je to cokoliv, co dětem pomáhá zvládat stres, na čem mohou "vybít" nahromaděnou úzkost. A po čem sáhnout? Pokud má vaše dítě tendenci okusovat tužky, doporučujeme sáhnout po některé z násadek na tužku. Vybírat můžete z různých tvarů a motivů. Mezi jednoznačně nejobíbenější patří Brick stick a Kryptobite. Letošní novinkou v sortimentu násadek je Robot.  Kluci ocení Bite Saber, světelný meč, se kterým se promění v super hrdinu a děvčátka si zamilují Kytičky.

Trpí vaše dítě motorickým neklidem? Potřebuje si neustále s něčím hrát a ve třídě při výuce má problém, protože cvaká propiskou? Pro neposedné ruce doporučujeme zvolit tzv. tichou hračku. Co to je? Jedná se o hračku, která uklidňuje motorický neklid a jak už název napovídá, nevydává žádný zvuk, který by ostatní spolužáky či učitele rušil. Doporučit můžeme skvělá Vrtikřídla, která se jednoduše nasadí na tužku a pohybem palce se roztáčejí a po spirále se posunují nahoru nebo dolů. Na stimulaci rukou jsou výborné také Senzorické záložky Neposeda. Kromě funkce záložky poslouží právě jako dotyková pomůcka. Skvělou volbou jsou také tiché hračky Loopeez v mini variantě pro malé ručky nebo Velký Loopeez pro větší děti a Swingo. Garantujeme vám, že ani vy, dospělí, je nebudete chtít pustit z ruky. 

Kousátko pro evakuaci stresu můžete pořídit prakticky jakékoliv. Pro nošení do školy jsou ideální přívěsky, které jsou opatřeny šňůrou s bezpečnostním spojem, který povolí v případě, že by se dítě šňůrkou kdekoliv zachytlo. Vybírat můžete z různorodých motivů a barev. Pokud vaše dítě na krku nic nesnese, doporučujeme sáhnout po náramku - v nabídce najdete náramek se strukturou nebo bez struktury ve dvou průměrech (4,5 cm a 5,5 cm).

 

Váháte, který produkt zakoupit? Který bude pro vaše dítě nejvhodnější? Abychom vám výbar usnadnili, připravili jsme pro vás a vaše děti výhodné balíčky pomůcek, které jim pomohou s adaptací na nový režim spojený s návratem do školních lavic. Balíčky obsahují kousátka a tiché hračky, některé navíc sadu úchopů pro reedukaci držení tužky. Ceny jednotlivých balíčků jsou vždy výhodnější, než kdybyste produkty nakupovali samostatně, nákupem ušetříte až 131 Kč. Pojďme se teď na ně podívat detailněji.

Školní balíček Kousák

Tento balíček obsahuje pomůcky vybírané pro děti, které mají potřebu kousat. 

balíček-kousák

Balíček obsahuje:

 • 1ks Násadka Krypto bite
 • 1ks Přívěšek Krypto Bite
 • 3ks Pencil grip úchopy (všechny tři fáze - Crossover, Pinch a Original)
 • 1ks Záložka "Neposeda"

 

Školní balíček Neposeda

Balíček je ideální volbou pro dítě, které se potřebuje neustále něčím zaměstnávat, s něčím si hrát. Obsahuje tedy hned dvě tiché hračky.

balíček-neposeda

Balíček obsahuje:

 • 1ks Násadka Vrtikřídla - tichá násadka na tužku, pomůcka pro neposedné prsty
 • 1ks Přívěšek Krypto Bite
 • 1ks Záložka neposeda
 • 1ks Loopee - tichá hračka do ruky pro seberegulaci stresu

 

Školní balíček Nervák

Další balíček pro děti s nervzními prstíky, které potřebují navíc zkorigovat úchop tužky.

balíček-nervák

Balíček obsahuje:

 • 1ks Násadka Vrtikřídla - tichá násadka na tužku, pomůcka pro neposedné prsty
 • 3ks Pencil grip úchopy (všechny tři fáze - Crossover, Pinch a Original)
 • 1ks Záložka Neposeda
 • 1ks Loopee - tichá hračka do ruky pro seberegulaci stresu

 

Školní balíček Puberťák

Myslíme i na starší děti a speciálně pro ně jsme sestavili tento balíček.

balíček-puberťák

Balíček obsahuje:

 • 1ks Náramek (průměr 5,5cm)
 • 1ks Přívěšek typu Chew tag (dostupné vzory: Bat, Bolt, Dragon, Superstar, Snowman)
 • 1ks Záložka Neposeda
 • 1ks Loopee - tichá hračka do ruky pro seberegulaci stresu

 

Pokud si stále nejste jisti, které kousátko je pro vaše dítě to nejvhodnější, můžete využít možnosti online konzultace a vybrat společně s námi.

 

A jedna nevyžádaná rada závěrem - není nic, co byste vy nebo vaše dítě nezvládli. Zachovejte klid - nádech, výdech, a udržte si patřičný nadhled nad vším, co se kolem vás děje. Adaptace na nový režim vyžaduje čas. U někoho kratší dobu, u jiného delší. Dopřejte ho sami sobě i svým dětem. A hlavně, nebuďte sami na sebe příliš přísní. Přejeme vám, abyste do nového školního roku vykročili šťastně, jak se říká, pravou nohou. ;-)