O nás

Jsme rodinná firma a dovážíme inovativní a velmi propracované logopedické pomůcky

Kousák vznikl jednoduše tak, že jednoho dne si náš syn okousal postel a rozkousal plavecké brýle. Hledala jsem pomoc, které se nám nedostávalo a v té době jsme narazili na výrobce velmi pěkných, opravdu propracovaných a funkčních logopedických pomůcek. Mezi ně patřila i kousátka pro větší děti. Zjistili jsme, že tenhle problém neřešíme sami. Rodičů, kteří se snaží pomoci svým dětem ať už s diagnózou nebo bez ní, je mnoho a málokdy se jim dostane do ruky opravdu funkční a sympatický nástroj. Kousátka nás okouzlila svou jednoduchostí, čistým tvarem a přitom přitažlivým dizajnem. K dalším pomůckám jsme se dostali až později, na žádost profesionálů v oblasti péče o děti.

Patří mezi ně velmi oblíbený Z-Vibe, logovibrátor s 35 nástavci pro terapii v domácím prostředí. Krmící a učící lahve s velmi důmyslným systémem slámek a ventilů. Náustky pro efektivní nácvik sání. A v neposlední řadě pomůcky pro neposedné předškoláčky, školáky a studenty. Nemusíte mít zrovna diagnózu ADHD, Autismus nebo DMO. Naše kousátka pomáhají všem, kteří mají potřebu se uklidnit kousáním, ťukáním, ďoubáním, pohupováním. To vše odvádí pozornost od dané činnosti a zakousnutí do kousáka ji pomůže zase vrátit zpět.

Naším motorem je ten super pocit, když vidíte nadšenou pečovatelku ze speciální školky, která vám děkuje za krmící trubičku, protože díky ní se jim  konečně podařilo prolomit začarovaný kruh s krmící sondou.  Nebo logopedku, která Vám s nadšením popisuje, jak s chlapečkem díky našemu nástavci na Z-Vibe konečně zvládli dát jazyk vpravo a vlevo.  Maminku, která Vám pošle fotky svého šťastně se usmívajícího klučíka, a z pusy mu kouká naše kousátko. Jsou to drobná vítězství, ale nás utvrzují v tom, že děláme věc, která má smysl.