Nový zub!

Vysvedčenie dopadlo podľa očakávania, takže na výbornú. U prváčikov to v prvom polroku snáď ani nemôže dopadnúť zle. V našom prípade musíme podotknúť, že Kousák si vysvedčenie za celý polrok usilovnej práce zaslúžil. A zaslúžil si aj nový zub!

Nie, že by sme vedeli čarovať a na počkanie vedeli nechať vypadnúť mliečny zub a do rána vedeli vypestovať nový dospelácky tesák. To iba Kousák dostal na výber, aby si sám zvolil, čím nahradí svoju obľúbenú zelenú legovú „kostičku“.  Brick stick je fakt borec, pretože tento žverk vydržal neskutočne dlho napriek tomu, že náš Kousák je naozaj náročný uživateľ. Náročný „žvýkač“, ale aj náročný „strácač“. Kostička niekoľkokrát zmizla na jeden deň v škole - asi si chudera tiež potrebovala občas „vorazit“ a oddýchnuť, ale podarilo sa jej uliať sa z povinností aj doma pod posteľou a jedenkrát sa dokonca chcela odsťahovať k babičke Velke. Takéto eskapády nikdy nemali dlhé trvanie, a tak si lego kostička väčšinu svojej životnosti naozaj odmakala u Kousáka v puse.  Ale nič a nikto tu nie sme naveky. Aj Kousákova kostička tesne pred vysvedčkom doslúžila definitívne. Jednak už bola naozaj veľmi zničená, ale hlavne sa jej definitívne podarilo zdrhnúť, pretože ju Kousák nedoniesol domov. Vysvedčko našťastie doniesol, avšak zelená kostička nadobro zmizla.

Ako náhradu si Kousák vybral čierny žraločí zub! Ako správny vyslúžilý pirát si nemohol vybrať lepšie. Saber tooth je naozaj ako stvorený pre nášho Kousáka. Padli si do pusy okamžite a od toho momentu  sú nerozlučnými  spoločníkmi. V poslednej dobe strávili veľa času pri nácviku malého písaného „r“, ale hlavne pri sledovaní celej série dobrodružných filmov o Harry Potterovi. To bol skutočne nevídaný žvýkací masaker, čo tí dvaja predvádzali pri telke. Ale prežili obaja v zdraví a majú na tento maratón veľa kúzelných spomienok.

Kousáčik náš, tak nech ti zub dlho slúži!