Karneval

Jeden z rysů dětí s PAS je dlouhodobý dost specifický zájem, může to být cokoliv. U nás to bylo období pirátské. Ale nepředstavujte si pár měsíců....

Mám několik fotek s ročním odstupem, kdy jde Kousák za piráta a za nic jiného nikdy jít nechtěl. Piráti na tričku, na mikině, na povlečení, na slipech, pirátský hrnek, omalovánky, pirátský budík jsem nesehnala, ale Pirátské karty od Djeko ano (mám je moc ráda). Protože už nás všichni znali a věděli, co má Kousák opravdu rád, sešlo se nám několik mečů, šavlí, dýk, pásek přes oko, roztrhaných košil, kalhot,  šátků a .... Papoušků a žádné dřevěné nohy. Pirátský hlavolam od Mindok byl super dárek od našich svědků, díky Včelky, pořád skládáme, teď už skládá i MiniKouskák. Takže každý rok, ať už to byl karneval nebo Halloween, my měli jasno. Jen jsem pokaždé zkontrolovala, že sedí velikost a bylo.  Ještě před rokem byl super dárek korzárský klobouk, který si sám vybral na karnevalu v Benátkách. MiniKousák se nechtěl převlíkat vůbec, tam jsem musela maskovat to, že je převlečený a šel třeba za námořníka, modré tepláčky a pruhované tričko...

Letos přišli oba, že bude karneval a že musíme udělat kostým. Tak Kousákovi jsem hned vytáhla pirátské náčiní a div, že se neprodupnul k sousedům. Kousák má neuvěřitelný způsob jak vyjádřit nesouhlas, velmi silně dupne levou nohou. Kdyby to nebylo moje dítě a nevěděla jsem, že to je vyjádření jeho frustrace, tak bych se i rozesmála, při jeho výšce to vypadá opravdu zvláštně až komicky. “Ale já nechci být Pirát, já už nejsem Pirát, já jsem Harry Potter.”  Je pravda, že si nedávno namaloval jizvu v podobě blesku červenou fixou na čelo. Když jsem mu řekla, že s tím bude muset zítra do školy, protože to nejde umýt, tak vyskočil radostí asi metr do vzduchu. Pořád řešíme, co Harry mohl a nemohl, a že by se Kousák chtěl taky zapsat do Bradavic. Nedávno chtěl nastupovat do vlaku směr Vranovice, protože špatně slyšel hlášení a fakt přísahal, že ten vlak jede do Bradavic.  Tak tohle bylo relativně jednoduché, černý plášť, znak ...  Jasně, že Nebelvíru! (Jo, dělali jste si někdy test, na kterou kolej patříte? Mně dost překvapil můj Havraspár J )... a protože nebyla hůlka, tak se koupilo koště. A Harry byl na světě!

Ale co s miniKousákem? Pořád něco jiného, mezi Batmanem, Tygrem a Bleskem McQueenem jsem byla ráda, že volba padla na Batmana.  Tmavé tepláčky (klasika) tmavé triko s našitým žlutým netopýrem. “Mami, proč tam mám toho netopýra?”…”Mini, protože Batman ho má ve znaku.”  Tmavý ručník na záda a maska za pár korun. 

A jak to dopadlo? miniKousák si na Masopustu vydupal nafukovací  balónek, kterého se nejdříve bál,  aby mi ho potom strčil do postele pod peřinu. Kousák se naštval, že nevyhrál cenu za nejkrásnější masku, tak jsme se domluvili, že příští rok na tom zamakáme. A bude to ta nejlepší maska v celé vesnici! Náš Masopust ukončil Batman tím, že sebral Harrymu Nimbus 2000, aby mu tím mohl pořádně vyprášit hábit. 

No zkrátka legrace jak má být.  Mějte se všichni hezky.