JAK NA NÁSADKY?

Mnozí se nás na to ptáte, takže asi takhle...

Většina z Vás chce pořídit svému dítku násadku na tužku, pero, pastelku... důvod bývá velmi prozaický, psací potřeby se podobají těmhle :-)  Pokud junior likviduje jednu sadu týdně, nákup psacích potřeb se prodraží. Víme svoje...


Nejdříve se zamyslete, jaké psací potřeby Vaše mládě používá. Zda je to už jenom jedno pero, nebo milion barviček. Většinou toho mají děti na prvním stupni pořád docela hodně a pořizovat násadky na vše je finančně neúnosné. Zde je lepší volit jednu pomůcku na krk. Ta je stále po ruce v případě potřeby a nemusí se přendávat z tužky na tužku. Pokud však máte jasno, že násadka je ta správná volba, tak chutě do toho. 

Potom už stačí jenom vybrat tvar a tvrdost. Tvar nechte na dítěti.

Tvrdost určuje věk a intenzita okusování. Do pěti let věku dítěte určitě pouze Soft varianty. Od pěti let můžete ponechat Soft pokud dítě nerozkousává tužky ani propisky a jsou pouze ohlodané a jejich tvar je zachován. Pokud už dítě tužky kousáním znatelně deformuje, volte střední (XT) variantu. Nejtvrdší (XXT) varianta je vhodná pouze tam, kde dítě rozkousne plastový obal propisky. Nebo kouše i do velmi tvrdých předmětů např. ze skla, kovu, porcelánu apod. Vzít nejtvrdší kousátko není vždy tím správným řešením. Dítě si může namoci žvýkací svaly, bude mu pomůcka nepříjemná a nebude ji používat. Pokud si nevíte rady, kontaktujte nás. 

A teď malá ukázka na co se násadky vejdou:

Na Pilot Frixion úplně bez problémů, jen teda násadka zakryje gumu 

Na Stabilo Easy jde nasadit do hloubky 2 cm. Dost prodlouží psací potřebu, ale psát s tím jde. 

Na tlustou trojhranku jde nasadit jen tak na 1 cm, ale drží fakt dobře: Nemohla jsem ji sundat...

Na klasickou 6-hrannou tužku nebo pastelku (třeba od Koh-I-Noor apod.) je každá z našich násadek původně dimenzována. Na tento typ psacích potřeb násadku nasunete úplně běžně.

Tohle uvádím pouze pro představu, jak násadky vypadají ve skutečnosti na psacích potřebách, které dnešní děti nejčastěji používají. Na fotkách je použita pomůcka Bite Saber - tvrdost XT ve světle zelené barvě.