Poslední dny prázdnin!

Jaké byly prázdniny u Vás? My jsme si je opravdu užili na plný plyn a ještě zkoušíme užít si, co se dá.

Letos jsme honili a hledali ovečky. Nevím, ale možná jste i Vy postřehli tu skvělou akci s Déčkem.  Díky "ovečkám" jsme byli na místech, která by nás ani nenapadlo navštívit a také to našeho Kousáka motivovalo vydat se třeba na celodenní výlet.

Letos jsme jezdili  vlakem, autobusem, na kole a chodili hodně pěšky. Pořídili jsem si i Turistický deník, protože ovečky nejsou všude, a hlavně, v září celá ta sranda skončí. Kousákům se docela zalíbilo tohle cestování za něčím, za nějakým cílem. Je jim jedno jestli jedeme za památkou, hezkým náměstím nebo kráčíme lesem za překvapením ukrytým pod stoletým stromem nebo v ve starém srubu.  

Určitě budeme dál pokračovat i po prázdninách. Líbí se mi, že není třeba nikam nic moc vypisovat. Nalepíte nálepku, zakroužkujete jak jste se na výlet vydali, jaké bylo počasí a zaznačíte přibližnou polohu na mapce ČR. Je tam i volná stránka na případné vstupenky, jízdenky a další vzpomínky z cest. Takový cancák, ale zmodernizovaný. Já mám ten můj starý pořád doma a občas ho prolistuju. Je fajn, mít hezkou vzpomínku, která na Vás občas vykoukne a připomene, co vše se dělo v době, kdy ještě nebyl internet ani mobilní telefony. Tenkrát jsme si dali sraz na nádraží na ten a ten vlak. Nebo později, když byl sraz u výchozího bodu a bylo jen na nás jestli a jak tam dorazíme. Nikomu jsme se nesnažili dovolat, protože kdo chtěl, ten tam byl.

Horko se má pomalu měnit na příjemný teplý podzim a tak si užívejte krásné srpnové prazdniny. 

Vaši Kousáci