Den dětí, jupííí!

Je tu den dětí! Vzpomínáte na nápisy na školních tabulích? Dnes je svátek dětí, nemělo by se zkoušeti a podobné? Ten den jsme si uměli pěkně užít. Navíc den dětí opravdu oznamoval poslední měsíc školy. Všichni jsme se těšili na prázdniny, dokonce i já, která jsem se už na konci července dožadovala školy. Milovala jsem začátek prázdnin.

Dnes teda ze všech stran slyším, jak už jsou děti i učitelky unavené, špatně se soustředí, už jsou nezvladatelné (hlavně ty učitelky). Dokonce nám bylo v poradně doporučeno, ukončit Kousákův školní rok o 14 dní dříve, protože je to „opravdu záhul“.

Včera skončil máj - měsíc lásky - a náš Kousák se ješte stihl na hřišti poprat kvůli "své holce", školní lásce. No, poprat je silné slovo. Dopadlo to tak, že jsme přepsali biblický příběh, protože včera Goliáš zkolil Davida. Nebo vlastně Honzíka. O hlavu menší Honzík tolik podpichoval Kousáka s tím, že je zaláskovaný apod., až Kousákovi došla trpělivost a milému Honzíkovi dobře mířenou ranou vystřelil kamínkem bouli na čele. Unavená učitelka se tedy musela soustředit a ovládat a v klidu zavolat rodiče. :) Vše dopadlo dobře, klukům bylo domluveno, a dobrovolně-nasilu si "přátelsky" podali ruce na znak toho, že si to dořeší, až budou dospěláci z dohledu.

A dnes je tu červen! A já si prostě myslím, že červen je ze školního roku ten "nejsuprovější" měsíc. Do školy se chodí nalehko, jen v kraťasách a triku, o přestávkách a po škole se dá hoooodně dlouho blbnout venku. Na svačiny je spousta čerstvého ovoce a sezónní zeleniny z naší zahrádky. O tohle přece Kousáka neochudím.

Takže zatnout zuby - pokud možno do nějakého super motivačního kousátka - a jedéééém. I když je to teď pro někoho možná trošku stres... Konec školního roku se nezadržitelně blíží!